Home SPORTS NEWS Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι ο ΠΑΟΚ! – Πρώτη εντός ήττα για...

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι ο ΠΑΟΚ! – Πρώτη εντός ήττα για ΑΕΚ

215854

Την πάτησε από τον Πανθρακικό ο ΠΑΟΚ (3-3). Η ομάδα του Τούντορ κλώτσησε αρκετές ευκαιρίες κόντρα στην ομάδα της Κομοτηνής και πληγώθηκε για ακόμη μια φορά από την άμυνα του, μένοντας μακριά από τη νίκη για τρίτο σερί παιχνίδι, μετά την ήττα από τον Αστέρα στην Τρίπολη και αυτήν στο Κράσνονταρ με το ίδιο σκορ (2-1), παίζοντας σήμερα κόντρα στους «πράσινους» που παραμένουν χωρίς νίκη και έχουν τέσσερις ισοπαλίες σε δέκα ματς!

Συνεχίζει αψεγάδιαστος ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα. Οι Πειραιώτες νίκησαν 2-0 τον Ηρακλή στο «Καραϊσκάκη» και επέκτειναν το απόλυτο σερί τους στην Σούπερ Λίγκα, κάνοντας το 10/10.

Το σκορ για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα, που δεν χρειάστηκε να βάλει το πόδι στο γκάζι, άνοιξε στο 20λεπτό ο Μιλιβόγεβιτς, ενώ το τρίποντο «καθάρισε» ο Ιντέγε διπλασιάζοντας τα τέρματα των ερυθρόλευκων στο 61’. Έτσι, οι ερυθρόλευκοι πάνε στο +8 την επόμενη αγωνιστική στο ντέρμπι απέναντι στον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

Στην πρώτη πραγματικά αδικαιολόγητη γκέλα της χρονιάς υπέπεσε η ΑΕΚ.

Στο πρώτο παιχνίδι του Γκουστάβο Πογιέτ στο ΟΑΚΑ, η «Ένωση» έπεσε θύμα του εξαιρετικού Αστέρα, ο οποίος πανηγύρισε μεγάλο διπλό (1-0).

Η ανόητη αποβολή του Βάργκας (για κλωτσιά σε αντίπαλο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου) κρέμασε τους «κιτρινόμαυρους» κι έστρωσε το έδαφος για να έρθει ο Παπαδόπουλος στο 89’ και να τους αφήσει στον τόπο.