Home SPORTS NEWS Με σκόρερ του Κέιν και Βάρντι η Αγγλία κέρδισε σε φιλικό την...

Με σκόρερ του Κέιν και Βάρντι η Αγγλία κέρδισε σε φιλικό την Τουρκία

england

Φιλικό προετοιμασίας ενόψει Euro διεξήχθη στο Μάντσεστερ ανάμεσα στις Εθνικές ομάδες Αγγλίας και Τουρκίας, με την πρώτη να επικρατεί με 2-1. Σκόρερ των “λιονταριών” οι Κέιν, που άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, και ο Βάρντι που για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι σκοράρει με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του. Στο 13ο λεπτό είχε ισοφαρίσει η Τουρκία με τον Χακάν Τσαλχάνογλου.

Τα στιγμιότυπα της φιλικής αναμέτρησης:

Να σημειωθεί πως ο Κέιν όταν δέχθηκε την πάσα στη φάση που σκόραρε ήταν σε θέση οφσάιντ, όμως ο βοηθός δεν σήκωσε το σημαιάκι και το τέρμα μέτρησε. Περίπου στο 20ο λεπτό ο προπονητής της Τουρκίας, Φατίχ Τερίμ, έδωσε ένα κινητό τηλέφωνο στον 4ο διαιτητή για να δει τη φάση του γκολ και οφσάιντ που δεν δόθηκε. Δείτε το περιστατικό: