Home DON'T MISS Έριξε 3άρα στην Ουρουγουάη το Μεξικό, νίκη για τη Βενεζουέλα επί της...

Έριξε 3άρα στην Ουρουγουάη το Μεξικό, νίκη για τη Βενεζουέλα επί της Τζαμάικα

mexico

Δυνατά μπήκε στο επετειακό Κόπα Αμερικα, που διεξάγεται στις ΗΠΑ, η Εθνικού Μεξικού, που κέρδισε 3-1 την Ουρουγουάη. Με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, αφού ο Περέιρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 4ο λεπτό και έδωσε προβάδισμα στο Μεξικό. Στο 74′ όμως ο Γκοδίν έφερε το παιχνίδι στα ίσα, αλλά έντεκα λεπτά αργότερα το Μεξικό πέτυχε το 2-1 με τον Μάρκες. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ερέρα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα οι δύο ομάδες.

Στον άλλο αγώνα του 3ου ομίλου, η Βενεζουέλα κέρδισε δύσκολη 1-0 την Τζαμάικα. Μόλις στο 15ο λεπτό επιτεύχθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Από το 23ο λεπτό η Τζαμάικα αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, αλλά είχε ευκαιρίες να ισοφαρίσει, κάτι που όμως δεν κατάφερε.