Home SPORTS NEWS Πρεμιέρα στην Ισπανία με ανατροπή για Λα Κορούνια και ισοπαλία στο “Rosaleda”

Πρεμιέρα στην Ισπανία με ανατροπή για Λα Κορούνια και ισοπαλία στο “Rosaleda”

malaga

Ξεκίνησε η δράση στο Ισπανικό πρωτάθλημα, με δύο αναμετρήσεις την Παρασκευή. Η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια κατάφερε να πάρει το πρώτο της τρίποντο κόντρα στην Έιμπαρ με ανατροπή. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, Μάλαγα και Οσασούνα πήραν από ένα βαθμό στο “Rosaleda”.

Στη Μάλαγα, η ομώνυμη ομάδα προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Ανιόρ στο 56ο λεπτό, όμως πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου ο Μερίδα έφερε το ματς στα ίσα.

Από την άσπρη βούλα ήρθε η πρώτη νίκη για την Ντεπορτίβο, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 55ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Ράμις, κατάφερε να αντιδράσει. Αρχικά ο Μοσκέρα στο 69′ ισοφάρισε και στο 87ο λεπτό ο Λούκας ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι για το τελικό 2-1.