Home SPORTS NEWS “Πεντάρα” στην Οσασούνα από τη Ρεάλ

“Πεντάρα” στην Οσασούνα από τη Ρεάλ

realm

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε το απόγευμα της Οσασούνα με 5-2 με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να ανοίγει το δρόμο για το τρίποντο μόλις στο 6ο λεπτό. Με γκολ των Ντανίλο στο 40′ και του Ράμος στις καθυστερήσεις, η “βασίλισσα” πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα τριών τερμάτων. Με γκολ του Πέπε στο 56′ και το Μόντριτς στο 62′ ο δείκτης του σκορ έφτασε σε 5-0, με τους φιλοξενούμενους το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 5-2.

Δείτε όλα τα γκολ του αγώνα:

Νωρίτερα, η συμπολίτισσα Ατλέτικο κέρδισε εκτός έδρας με 4-0 τη Θέλτα. Στο δεύτερο μέρος πήραν μπρος οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε, με τον Κόκε να κάνει το 1-0 στο 53′ και τον Γκριεζμάν με δύο γκολ σε 73 και 81ο λεπτό να φτάνει το σκορ στο 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κορέα δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου.