Home SPORTS NEWS Με σβηστές τις μηχανές η Μπάγερν – 6αρα για Ντόρτμουντ

Με σβηστές τις μηχανές η Μπάγερν – 6αρα για Ντόρτμουντ

14393368_1166629910059867_1665967143_o

Η Μπάγερν ακόμα και την μέρα που δεν παίζει φανταστικό ποδόσφαιρο, παίρνει τις νίκες. Οι Βαυαροί επικράτησαν της Ίνγκολσταντ με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 8ο λεπτό με τον Λεθκανό, αλλά ο Λεβαντόφσκι απάντησε τέσσερα λεπτά αργότερα. Στο 50′ ο Αλόνσο έδωσε προβάδισμα στους Πρωταθλητές και ο Ραφίνια με γκολ στο 84′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ντόρτμουντ συνέτριψε την Ντάρμσταντ με 6-0 (7′, 78′ Κάστρο, 48′ Ράμος, 54′ Πούλισιτς, 84′ Ρόντε, 88′ Μορ). Σαν σίφουνας πέρασε από το Αμβούργο η νεοφώτιστη Λειψία, που κέρδισε την ομώνυμη ομάδα με 4-0. Την ήττα στη Φρανκφούρτη από την Άιντραχτ δέχθηκε η Λεβερκούζεν, ενώ ισόπαλο χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το ματς της Χόφενχαϊμ με την Βόλφσμπουργκ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες που ξεκίνησαν στις 16:30 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα:
Μπάγερν-Ίνγκολσταντ 3-1
Ντόρτμουντ-Ντάρμσταντ 6-0
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Λεβερκούζεν 2-1
Αμβούργο-Λειψία 0-4
Χόφενχαϊμ-Βόλφσμπουργκ 0-0