Home SPORTS NEWS Τυπικής διαδικασίας μετέτρεψε τον επαναληπτικό με την Λεονέσα η Ρεάλ

Τυπικής διαδικασίας μετέτρεψε τον επαναληπτικό με την Λεονέσα η Ρεάλ

real

Σαν σίφουνας πέρασε από την έδρα της άσημης Κουλτουράλ Λεονέσα η Ρεάλ Μαδρίτης, που στον πρώτο μεταξύ αγώνα των δύο ομάδων για τη φάση του “32” κέρδισε με σκορ 7-1. Ασφαλώς ο επαναληπτικός έχει μετατραπεί σε τυπικής διαδικασίας.

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό με αυτογκόλ του Ζούιφερλουν, παίκτη της πρωτοπόρου στη Γ’ Κατηγορία Ισπανίας, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 0-2, μετά από γκολ του Ασένσιο. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Μοράτα χρίστηκε σκόρερ, ενώ στο 53′ ο Ασένσιο σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς. Δύο λεπτα αργότερα έκανε το ίδιο και ο Μοράτα, ενώ ακολούθησαν δύο τέρματα από τους Νάτσο (68′) και Μαριάνο Ντίαθ (90’+2′). Ενδιάμεσα είχε μειώσει ο Μπένχα (84′) για τους γηπεδούχους.

Όλα τα γκολ του αγώνα:

Η συνέχεια στη διοργάνωση είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου με τους πιο κάτω αγώνες: