Home DON'T MISS Συμβιβασμός ανάμεσα σε Χόφενχαϊμ και Αμβούργο – Πέρασε από την Βρέμη η...

Συμβιβασμός ανάμεσα σε Χόφενχαϊμ και Αμβούργο – Πέρασε από την Βρέμη η Άιντραχτ

honhamb

Από ένα βαθμό πήραν Χόφενχαϊμ και Αμβούργο, στην έδρα της πρώτης, μετά το ισόπαλο μεταξύ τους παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε ο Κόστιτς  στο 28′ για τους φιλοξενούμενους. Η ισοφάριση ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους από τέρμα του. Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης η Χόφενχαϊμ πήρε προβάδισμα με γκολ του Τσούμπερ, όμως στο 61′ ο Νίκολαϊ Μίλερ έφερε πάλι το ματς στα ίσα.

Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης έφυγε με το “διπλό” από την έδρα της Βέρντερ Βρέμης, επικρατώντας με 2-1 στην αναμέτρηση με την οποία “έπεσε η αυλαία” της 11ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος. Η Βέρντερ προηγήθηκε με τον Γκρίλιτς στο 38′. Η Άιντραχτ ισοφάρισε αρχικά με τον Μέιερ στο 52΄ και έκανε ανατροπή στο 90′ με το τέρμα του Μπάρκοκ.