Home TOP NEWS Νίκησε και την δευτεραθλήτρια Σλοβενίας Μάριμπορ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Νίκησε και την δευτεραθλήτρια Σλοβενίας Μάριμπορ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ μέσα σε δύο μέρες πέτυχε δύο φιλικές νίκες απέναντι στην πρωταθλήτρια Σλοβενίας Μούρα και την δευτεραθλήτρια ομάδα της χώρας,  NK Μάριμπορ.

Ως γνωστόν στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στην Μούρα νίκησε με 4-0, έχοντας σκόρερ τους Κούζε (28′), Κουλένοβιτς (41′) και Μπατούρινα (82′, 86′).

Στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι κόντρα στην ΝΚ Μάριμπορ, οι Σλοβένοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον Βάνκας, η Ντιναμό Ζάγκρεμπ απάντησε άμεσα στο 10ο λέπτο με αυτογκόλ του Μαρτίνοβιτς και στο 78ο λεπτό ο Λαουρίτσεν σημείωσε το νικητήριο γκολ για τους Κροάτες.

Η ενδεκάδα που χρησιμοποίησε ο τεχνικός της Ντιναμό Ζάγκρεμπ:Νέβισιτς (Τερματοφύλακας),Στογιάνοβιτς(δεξία), Στεφλ(αριστερά), στο κέντρο άμυνας αγωνίστηκαν οι Τεοφίλ , Μόλιτς, στην μεσαία γραμμή έπαιξαν οι Μπουλάτ, Κόγιακ Μάγερ και στην επίθεση οι Καστράτο, Μέναλο, Άντριτς.

Επίσης αγωνίστηκαν οι Μουμπάτζιε, Πέριτς, Λαουρίτσεν, Σούταλο, Βασίλ, Μίσιτς, Τόλιτς. Τσοπ, Σπίκιτς.