Home TOP NEWS Μεγάλη νίκη της Πάφος FC επί της ΑΕΚ

Μεγάλη νίκη της Πάφος FC επί της ΑΕΚ

Στον αγώνα που έγινε στο “ΑΕΚ Αρένα” και με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 14η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA για το 2021 η Πάφος FC πήρε σπουδαίο “διπλό” κόντρα στην ΑΕΚ, νικώντας με 1-3.

Η ομάδα της Λάρνακας ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Τάντι στο 11ο λεπτό. Η Πάφος όμως βρήκε γρήγορα την απάντηση στο γκολ που δέχθηκε και στο 16ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Αμντουσαλάμοφ.

Απ’ εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι πήραν για τα καλά τα πάνω τους, έκαναν το παιχνίδι τους και στο 36ο λεπτό γύρισαν το σκορ με τον Βαλακάρι. Μέχρι να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί του 1-2 η Πάφος έφτασε και σε τρίτο γκολ με τον Πάνιτς.

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι με την Πάφο FC να φεύγει από το “ΑΕΚ Αρένα” με μια πολύ μεγάλη νίκη.