Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικός στο δεύτερο φιλικό ο Πατσής

Βασικός στο δεύτερο φιλικό ο Πατσής

Στο πρώτο φιλικό της Εθνικής Νέων είχε παίξει ως αλλαγή ο Νικόλας Πατσής, αλλά στο δεύτερο ήταν στο αρχικό σχήμα. Ο ποδοσφαιριστής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ έπαιξε ως βασικός κόντρα στην Αρμενία και αντικαταστάθηκε στο 65ο λεπτό. Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ για τον αγώνα:

Την ήττα με 1-0 γνώρισε σήμερα σε φιλικό αγώνα στην Ορμήδεια η Εθνική μας ομάδα των Νέων U-19 από την Αρμενία. Το τέρμα σημείωσε ο Κάρεν Μελκονιάν στο 12ο λεπτό. Η Εθνική μας προσπάθησε στη συνέχεια να αντιδράσει, έφτιαξε ευκαιρίες για να σκοράρει αλλά το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος

Κύπρος (Ν. Λάρκου): Στ. Κωνσταντίνου, Π. Ιωάννου (46′ Μ. Κιτρομηλίδης), Ζ. Άδωνι, Μ. Μουστάκη, Ν. Πατσής (65′ Στ. Παντελή), Χρ. Χατζηπασχάλης (70′ Ι. Παναγίδης), Π. Παντελή, Στ. Πάπουτσος, Κλ. Πιερή (46′ Κ. Παπαμιχαήλ), Κ. Κωνσταντίνου, Θ. Κολοκούδιας (46′ Μ. Μούσιτς).

Αναπληρωματικοί: Δ. Δημητρίου, Ν. Μενελάου, Κ. Αναστασίου, Α. Μιχαήλ.