Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έριξε “3άρα” και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή

Έριξε “3άρα” και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή

Με “3άρα” υποδέχτηκε το 2018 η ομάδα Νέων, που κέρδισε εντός έδρας τη Νέα Σαλαμίνα. Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος, η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 επιβλήθηκε με 3-1 της ομάδας της Αμμοχώστου. Το σκορ άνοιξε το Σταύρος Χριστοφόρου στο 40′ και πέντε λεπτά αργότερα ο Μιχάλης Κλάρκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Στην επανάληψη και στο 63′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ, όμως στο 72ο λεπτό ο Μιχάλης Κλαρκ με το δεύτερο του γκολ στην αναμέτρηση διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον, οι “πράσινοι” μείωσαν τη διαφορά που τους χωρίζει από την κορυφή στους πέντε βαθμούς. Αυγό γιατί η πρωτοπόρος ΑΕΛ γνώρισε την ήττα από τον Εθνικό Άχνας, με τον οποίο ισοβαθμούμε στους 23 βαθμούς, όσους έχει και ο Απόλλωνας. Σε μια βδομάδα, για το φινάλε του πρώτου γύρου, η ΟΜΟΝΟΙΑ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ΑΕΖ. Μοναδικός στόχος η νίκη για το “τριφύλλι”, έτσι ώστε να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλειες των υπόλοιπων ομάδων της 4άδας.