Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Διπλά χαμένοι οι Νέοι

Διπλά χαμένοι οι Νέοι

Προηγήθηκε, έμεινε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε, όμως τελικά δέχθηκε την ήττα η ΟΜΟΝΟΙΑ U19. Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων, η ομάδα μας έχασε με 3-2 από το Αποέλ. Διπλά χαμένο το “τριφύλλι”, αφού δεν εκμεταλλεύτηκε τη λευκή ισοπαλία της πρωτοπόρου ΑΕΛ, που πλέον είναι στο +9 από τους “πράσινους”. Επίσης, η ΟΜΟΝΟΙΑ έπεσε στην 3η θέση, στο -1 από την Πάφο, ενώ είναι έναν και τρεις βαθμούς πάνω από τον Απόλλωνα και τον “αιώνιο” αντίστοιχα.

Ο Κυριάκος Χριστοδούλου άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση μόλις στο 2ο λεπτό, όμως στο 4′ οι τυπικά φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Στο 12ο λεπτό μάλιστα ο “αιώνιος” πέρασε μπροστά στο σκορ, αλλά το ημίχρονο τελείωσε στο 2-2, με τον Κωνσταντίνο Χριστοδούλου να σκοράρει στο 26′. Στο 52′ το Αποέλ προηγήθηκε ξανά, με την ομάδα μας να μην μπορεί να κάνει κάτι μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.