Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Τριάρα στην πρόβα

Τριάρα στην πρόβα

Νικηφόρο ήταν και το τελευταίο φιλικό για την ομάδα μας, πριν από τις επίσημες υποχρεώσεις σε Κύπρο και Ευρώπη. Οι πράσινοι νίκησαν στο Ελευθερία την ΕΝΠ Μέλισσα με 3-1 με τον Κούλλη Μαυρουδή να δοκιμάζει για τελευταία φορά την ομάδα του. Από το παιχνίδι απουσίαζαν οι διεθνείς Μουσταφά Οτμάνι και Νταβίντ Λε Μπουέτε, ενώ δεν αγωνίστηκε λόγω ενοχλήσεων ο Καρλίνιος.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ άνοιξε το σκορ με τον Αντρέι Αλεξιέγεβς με τους Παραλιμνίτες να ισοφαρίζουν μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Μάρκος ήταν αυτός που έβαλε ξανά την ομάδα μας σε θέση οδηγού, με το 2-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι πράσινοι πέτυχαν ακόμα ένα γκολ, ξανά με τον Λετονό διεθνή.

Η ομάδα μας την ερχόμενη Παρασκευή ρίχνεται στην μάχη του πρωταθλήματος, και μερικές μέρες μετά, σε αυτή της Ευρώπης.