Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νέα νίκη για τους “πράσινους”: Εθνικός Λατσιών-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-7

Νέα νίκη για τους “πράσινους”: Εθνικός Λατσιών-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-7

Δυσκολεύτηκε για ένα εικοσάλεπτο, όμως όταν άνοιξε τη διαφορά στα δύο γκολ όλα έγιναν πιο απλοϊκά. Για την 16ης αγωνιστική του Πρωταθλήματος Φούτσαλ, η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 7-1 εκτός έδρας του Εθνικού Λατσιών, που αντιστάθηκε σθεναρά, όμως υπέκυψε στην ανωτερότητα των “πράσινων”. Μετά λοιπόν από την επικράτηση από του “αιώνιου”, η ομάδα μας σημείωσε ακόμη μια νίκη και πλέον σκέφτεται το επόμενο ντέρμπι που είναι την Πέμπτη με αντίπαλο την Ανόρθωση στο “Ελευθερία”.

Η εξέλιξη του αγώνα:

-Τέλος αγώνα, νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

40′ Χαμένο δεκάμετρο πέναλτι για τον Εθνικό Λατσιών.

38′ ΓΚΟΟΟΛ (1-7) για την ομάδα μας με σκόρερ τον Βαρνάβα Κοντοδήμητρο.

34′ ΓΚΟΟΟΛ (1-6) πάλι από το Μάνο, τον πρώτο σκόρερ της ομάδας μας στο Πρωτάθλημα.

31′ ΓΚΟΟΟΛ (1-5) για την ομάδα μας με τον Μάνο.

29′ ΓΚΟΟΟΛ (1-4) από τον Βίκτορ, που δίνει προβάδισμα τριών τερμάτων στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

24′ ΓΚΟΟΟΛ (1-3) για την ομάδα μας, πάλι με σκόρερ τον Ιακώβου.

23′ ΓΚΟΟΟΛ (1-2) για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που παίρνει ξανά το προβάδισμα. Σκόρερ του τέρματος ο Κωνσταντίνος Ιακώβου.

22′ ΓΚΟΛ (1-1) για τους γηπεδούχους, που ισοφαρίζουν νωρίς στην επανάληψη.

21′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την ΟΜΟΝΟΙΑ μπροστά στο σκορ.

12′ ΓΚΟΟΟΟΛ (0-1) για την ομάδα μας, που ανοίγει το σκορ. Η πίεση έφερε καρπούς για το “τριφύλλι”. Σκόρερ του τέρματος ο Παναγιώτης Σκαρπάρης.

10′ Παίζει… μονότερμα η ομάδα μας, όμως η άμυνα της αντιπάλου και ειδικά ο τερματοφύλακας αντιστέκονται στους “πράσινους”.

1′ Έναρξη παιχνιδιού.

Αρχική 5άδα: Σίλβιο, Βίκτορ, Σκαρπάρης, Κ. Ιακώβου, Σέζαρ.