Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Άνετη νίκη με “7άρα”

Άνετη νίκη με “7άρα”

Άνετη νίκη με 7-1 πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ επί του ΘΟΪ στο πλαίσιο της 27ης και προτελευταίας αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Νέων U19 στο Φούτσαλ. Η ομάδα μας συνέχισε αήττητη λοιπόν την πορεία της, περιμένοντας πλέον το τελευταίο παιχνίδι στη διοργάνωση και έπειτα την απονομή του τροπαίου.

Με τα εφτά γκολ που πέτυχαν οι “πράσινοι” έφτασαν τα 129 στη σεζόν. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Γιώργος Παναγιώτου στο 8′ και δύο λεπτά μετά ο Χάρης Κουλουπά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα και στο 16′, ενώ δέκα λεπτά μετά σκόραρε ο Τάχα Ελ Κέββε, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-0, που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δέκατο λεπτό της επανάληψης γκολ σημείωσε ο Μάμας Λοΐζου, πρώτος σκόρερ του “τριφυλλιού” και δύο λεπτά αργότερα ήταν σειρά του Σταμάτη Θωμά να πετύχει τέρμα. Στο 57′ ο Λοΐζου πέτυχε το δεύτερο του γκολ στο ματς και στο τελευταίο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν για το τελικό 7-1.