Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Με τριάρα στο συν πέντε

Με τριάρα στο συν πέντε

e22uuy08

Συνέχισε στην εκπληκτική της πορεία η ομάδα κάτω των 17 ετών της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Οι πράσινοι πραγματοποιώντας άλλη μία σπουδαία εμφάνιση, πέρασαν από το Κερύνεια/Επιστροφή, επικρατώντας της ΠΑΕΕΚ με 3-1. Η σημερινή νίκη της ομάδας του Βαλεντίν Στεφάν, σε συνδυασμό με τη ισοπαλία (1-1) του Αποελ με τον Ολυμπιακό, ανέβασε τη διαφορά στους 5 βαθμούς. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει 34 βαθμούς σε 12 αγώνες και οι άλλες δύο ομάδες της πρωτεύουσας έχουν 29.

Το 1-0 έκανε ο Απόλλωνας Βασιλείου, το 2-0 ο Ρένος Ηροδότου ενώ το 3ο γκολ για το τριφύλλι ήρθε από πόδια αντιπάλου. Το 3-0 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου, στην επανάληψη ο αντίπαλος απλά μείωσε σε 3-1.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ν.Χαραλάμπους, Τ.Ιωάννου, Α.Χρυσοστόμου, Α.Λοϊζου, Π.Παναγιώτου, Δ.Κονίσης, Ρ.Ηροδότου (Τσιαπίνης), Μ.Νεάρχου, Χ.Τουμάζου (Ουλουτσούκ), Α.Σοφοκλέους, Α.Βασιλείου (Μπρεγκουντόβ)