Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΜΟΝΟΙΑ 2-1 (VIDS)

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΜΟΝΟΙΑ 2-1 (VIDS)

ma_04967

Ζωντανά η αναμέτρηση στο Τσίρειο.

Τέλος παιχνιδιού: Πραγματικά δεν μας έχει μείνει δύναμη…

92′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Εφραίμ που σουτάρει λίγο άουτ.

92′ Ξεκάθαρο πέναλτι στο Χριστοφή που δεν δίνεται. Καραμπινάτη φάση. Αλλά όταν είσαι ένα μπουρδέλο, δεν σε σέβεται κανένας

– Στο γήπεδο και ο Σκέμπρι

86′ Απελπιστικά άστοχη η εκτέλεση του Φρέντι. Αυτή η κακή εκτέλεση, είναι μια περίληψη του τι παρακολουθούμε φέτος. ΕΛΕΟΣ

85 Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Εφραίμ

80′ Έξω ο Λέο μέσα ο Εφραίμ.

78′ ΓΚΟΛ Τραγικό λάθος του Λεβίτα, μακρινό σουτ του Θεοδωρίδη, 2-1

77′ Μεγάλη ευκαιρία οφσάιντ για τον Απόλλωνα με κεφαλιά του Μαρκόσκι. Ένα μέτρο οφσάιντ, η Αγγέλα αλλού

74′ Φοβερή ενέργεια και σουτ του Λέο, αποκρουεί εξαιρετικά ο Βάλε

72′ Σέντρα του Μιγκουελίτο, στο δοκάρι και άουτ

66′ και πάλι από αριστερά μας ο Απόλλωνας και πάλι μεγάλη ευκαιρία, στη γραμμή ο Σοάρες. Με 9 παίζει η ΟΜΟΝΟΙΑ όχι με 10

65′ Παρλόφς κατεβάζει στη περιοχή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και σουτάρει, αποκρούει ο Λεβίτα

64′ Μπαίνει ωραία στην περιοχή του Απόλλωνα ο Φρέντι, δεν πασάρει όμως σε κάποιο συμπαίκτη του και χάνεται μεγάλη ευκαιρία
54′ Κάνουν και πάλι πλάκα στον αριστερό μας μπακ οι Απολλωνίστες, σωτήρια ο Σοάρες

– Απλά αναρωτιόμαστε αν κοιμάτε τα βράδια αυτός που έκλεισε Λεόνι και Σκαραμοτσίνο το Γεννάρη

50′ ΓΚΟΛ Σειρά του Σκαραμοτσίνο να κρεμμάσει την ομάδα και 1-1. Πραγματικά δεν ξέρουμε τι πρέπει να γίνει

46′ Έναρξη Δευτέρου μέρους

– Με μια αλλαγή θα μπει η ΟΜΟΝΟΙΑ. Αντρέ Άλβες έξω, Ζοάο μέσα. Ο Σοάρες στο κέντρο της άμυνας. Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, ο ΜΑρκόσκι περνάει στον αγώνα αντί του Σέτι.

Τέλος ημιχρόνου: Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη έλεγχε το παιχνίδι, η κόκκινη όμως έκανε το ματς διεκδηκίσιμο. Έχει βγάλει μαλλιά η γλώσσα μας με τα ατομικά λάθη, ξεκαθαρίζουμε πως η κόκκινη ΔΕΝ ΗΤΑΝ, αλλά γιατί να δώσουμε ξανά αφορμή;

44′ Σουτ του Χριστοφή μετά από φάουλ, λίγο άουτ

40′ Κόκκινη στον Αλαμπί. Δεν ξέρουμε αν είναι κόκκινη, μάλλον κίτρνη εκ πρώτης όψεως. Ξέρουμε ότι ο Αλαμπί έκανε ένα χαζό λάθος που έδωσε αφορμές. Τα είπαμε 100 φορές. Κάποιος πρέπει να τραβήξει αυτιά μες την ΟΜΟΝΟΙΑ. Αυτά τα λάθη κρεμμάζουν την ομάδα εδώ και εβδομάδες και το σχόλιο δεν αφορά μόνο τον Αλαμπί. Πιθανόν να υπάρχει και φάουλ του Ντάντι, αυτή η απερισκεψία εδώ και εβδομάδες όμως είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και πρέπει να κοπεί από ρίζας.

39′ Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Λεάντρο, εξαιρετική και η απόκρουση του Βάλε

37′ Ανύπαρκτο φάουλ σε βάρος του Φρέντι και ενώ η ΟΜΟΝΟΙΑ έβγαινε απειλητικά..

32′ Μεγάλη επέμβαση του Λεβίτα σε κεφαλιά του Ντάντι.

– Λεάντρο ξανά, εκτέλεση φάουλ, η μπάλα στο Λεάντρο που καρφώνει τη μπάλα στα δίκτυα με σουτ!

27 ‘ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

24′ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Σοάρες, κανείς στη πορεία της μπάλας.

22′ Καταπληκτική μπαλιά του Χριστοφή στο Φρέντι που βγαίνει φάτσα με το Βάλε, το τελείωμα κακό, άουτ. Στα σκουπίδια η μεγάλη ευκαιρία.

20′ Στον αιφινιδιασμό η ΟΜΟΝΟΙΑ, καθυστερεί ο Φρέντι αλλά δίνει τελικά στον Άλβες, το σουτ του τελευταίου, άουτ

– Προηγουμένως παρακινδυνευμένες ντρίπλες του Αλαμπί παρολίγο να δώσουν ευκαιρία στον Απόλλωνα

16′ Ωραία κούρσα του Χριστοφή που δίνει στον Άλβες, αυτός με την πρώτη τη σέντρα και κεφαλιά του Φρέντι, στα χέρια του Βάλε

10′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ασσίς, Άλβες και Σπούγκιν συνδιάζονται ωραία, ο τελευταίος μπαίνει στη περιοχή το γύρισμα του όμως αποκρούεται σε κόρνερ.

8′ Φάουλ για τον Απόλλωνα, πολύ άουτ η εκτέλεση

6′ Δοκάρι για τον Απόλλωνα. Από αριστερά μας μπήκαν όμορφα στη περιοχή, ο Χαμντανί το σουτ, στο δοκάρι. Όπως αναμενόταν, βάζουν πίεση στα αριστερά μας…

4′ Κούρσα του Χριστοφή που καθυστερεί να δώσει μπάλα στον Άλβες

2′ Ωραία κίνηση του Φρέντι που μπήκε στη περιοχή, τον προλαβαίνει ο Βάλε

1′ Έναρξη

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Λόπες, Μιγκουελίτο, Παρλόφ, Χαραλάμπους, Σέτι, Χαμντανί, Παπουλής, Θεοδωρίδης, Ντάντι, Ρομπέρτο

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σπούγκιν, Αλαμπί, Ντανιελσον, Σκαραμοτσίνο, Σόαρες, Λεάντρο, Ασσίς, Χριστοφή, Φρέντι, Άλβες

(Γιαννίκογλου, Χαραλάμπους, Εφραίμ, Κυριάκου, Ζ.Άλβες, Σκέμπρι, Δημητρίου)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μ.Nικολάου (Χαραλάμπους, Κυριάκου – 4ος Αναστασίου)

PreGame:

– Για άλλο ένα ματς, τέταρτος διαιτητής ο Γιαννάκης Αναστασίου. Λες και θέλουν να μας προκαλέσουν

– Γύρω στις 2500 οι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

– Σε 3-4 λεπτά η έναρξη του αγώνα.

– Κομβικής σημασίας χαρακτήρισε το παιχνίδι ο Παύλος Χρυσάνθου, ενώ ο εκπρόσωπος τύπου του Απόλλωνα Φανούριος Κωνσταντίνου τόνισε πως η ΟΜΟΝΟΙΑ είναι καλή ομάδα και αδικείται από τη βαθμολογία

-Στην ενδεκάδα ο Λέο! Ο Βραζιλιάνος τελικά όχι μόνο πρόλαβε την αποστολή, αλλά θα ηγηθεί την σημερινής προσπάθειας στο Τσίρειο