Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Μεγάλη νίκη με ανατροπή! (pics&vid)

Μεγάλη νίκη με ανατροπή! (pics&vid)

Σπουδαίας σημασίας τρίποντο πέτυχε η ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για το πρωτάθλημα κάτω των 17 ετών, αφού επικράτησε εκτός έδρας της Δόξας με 3-2! Η ομάδα του Χάρη Καλλικά είναι η μοναδική από τα τμήματα υποδομής που ακολουθεί το πρόγραμμα των ανδρών, και το πρωί πήραν τη νίκη κάνοντας την ανατροπή στο φινάλε της αναμέτρησης και έδειξαν το δρόμο στους μεγάλους.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να προηγηθεί με όμορφο γκολ του Απόλλωνα Βασιλείου στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Δόξα έφερε τα κάτω πάνω όταν μέσα σε μερικά λεπτά πέτυχε δύο γκολ! Οι παίκτες του Καλλικά δεν το έβαλαν όμως κάτω και αύξησαν την πίεση τους προς την εστία της Δόξας.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή. Πρώτα ο Βαγγέλης Νικολάου σκόραρε για το 2-2 και στις καθυστερήσεις του αγώνα, με πέναλτι ξανά ο Απόλλωνας Βασιλείου χάρισε τη νίκη στην ομάδα μας.

Όπως μπορείτε να δείτε και στο φωτορεπορτάζ, οι παίκτες μας το πανηγύρισαν με τη ψυχή τους. Αυτή ήταν η 5η νίκη των πράσινων σε 7 αγώνες.