Home SPORTS NEWS Ο Ντέστρο λύτρωσε τη Ρόμα (video)

Ο Ντέστρο λύτρωσε τη Ρόμα (video)

Στις νίκες επέστρεψε μετά από τέσσερις ισοπαλίες η Ρόμα, καθώς επιβλήθηκε με 2-1 στο ντέρμπι με τη Φιορεντίνα.  Ο Ιταλός επιθετικός επέστρεψε στην ενδεκάδα των τζιαλορόσι και έδωσε με δικό του γκολ τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του που την κρατάει σε απόσταση αναπνοής από την Γιουβέντους.

Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και είχε πολύ καλό ρυθμό από το ξεκίνημά του. Οι Ρωμαίοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 7ο μόλις λεπτό με τον Μαϊκόν.

Οι Βιόλα ισοφάρισαν στο 29ο λεπτό με τον καλύτερο τους παίκτη στο σημερινό ντέρμπι, τον Βάργκας, που έλαβε την ασίστ από τον Τόμοβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο της Ρόμα, που “σφυροκοπούσε” τον Νέτο ήταν εκείνο που τις έδωσε τους τρεις βαθμούς. Ο Ντέστρο συγκεκριμένα στο 67, με ασίστ από τον Ζερβίνιο, διαμόρφωσε το τελικό 2-0, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ από τις 19 Μαΐου.