Home SPORTS NEWS Εντυπωσιακή πρεμιέρα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ με ανατροπές και εφτά γκολ

Εντυπωσιακή πρεμιέρα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ με ανατροπές και εφτά γκολ

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο άνοιξε η αυλαία της φετινής Πρέμιερ Λιγκ. Στην πρεμιέρα η Άρσεναλ σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, με ανατροπές στο σκορ και εφτά γκολ, επικράτησε με 4-3 της Λέστερ. Πραγματικά, απόλαυσαν θέαμα οι φίλαθλοι ανά το παγκόσμιο, στο κατά πολλούς κορυφαίο Πρωτάθλημα του κόσμου.

Στο καθαρά αγωνιστικό, οι “κανονιέρηδες” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Λακαζέτ, όμως το προβάδισμα τους άντεξε μέχρι το 5′ όταν και ισοφάρησε ο Οκαζάκι. Στο 29′ ο Βάρντι έβαλε μπροστά στο σκορ τις “αλεπούδες”, για να ισοφαρίσει ο Γουέλμπεκ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου. Ο Βάρντι στο 56′ έκανε το 2-3, όμως με δύο αλλαγές του Βενγκέρ η Άρσεναλ έφτασε στην ανατροπή. Ο Ράμσει στο 83′ ισοφάρισε και δύο λεπτά αργότερα ο Ζιρού διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.