Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Νίκη και στιγμές με το ΣΥ.ΦΙ.

Νίκη και στιγμές με το ΣΥ.ΦΙ.

12188377_10153442391973813_340084477_n

Νικήτρια στο τελευταίο της φιλικό η καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι πράσινοι επικράτησουν του Απόλλωνα στη Λεμεσό με 73-72 σε ένα ματς που ο Μάνιγκατ πήρε λίγο χρόνο συμμετοχής λόγω τραυματισμού.  Μετά τον αγώνα την ομάδα δεξιώθηκε το ΣΥ.ΦΙ. Λεμεσού.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε καλό ξεκίνημα και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 19-25. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 37-43 ενώ ο Απόλλωνας είχε καλή τρίτη περίοδο, το σκορ της ήταν 59-58. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε τελικά τη νίκη με ένα πόντο διαφορά και τελικό σκορ 72-73.

19 πόντους πέτυχε ο Μπράουν, 23 ο Τζαμάρ και 24 ο Ρόμπινσον. Αναλυτικά τα στατιστικά:

32K. JAMAR2362

Το πρώτο τζάμπολ στο Πρωτάθλημα για τους “πράσινους” είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή 9 Νοεμβρίου στις 18:00. Στην πρεμιέρα, η ΟΜΟΝΟΙΑ υποδέχεται στο στάδιο Ελευθερία την Αναγέννηση Γερμασόγειας.