Home VIDEOS Καθάρισε από το πρώτο μέρος…

Καθάρισε από το πρώτο μέρος…

Aca-U15-halkanoras (23)

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 καθάρισε το παιχνίδι απέναντι στο Χαλκάνορα για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος στον όμιλο Λευκωσίας. Η ομάδα μας επικράτησε με 3-0 του αντίπαλου, μπαίνοντας με το δεξί στη νέα αγωνιστική περίοδο.

Το σκορ άνοιξε ο Ιάσονας Ορφανίδης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Τα τέρματα της ομάδας μας διπλασίασε ο Ανδρόνικος Κακουλλής, ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 3-0.

Έριξαν το ρυθμό τους στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, όμως δεν απειλήθηκαν από τον αντίπαλο. Στο δεύτερο μέρος οι “πράσινοι” είχαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ όμως δεν τα κατάφεραν και έτσι παρέμεινε το 3-0.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (65′ ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΟΥΚΟΥΜΑΣ), ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ (41′ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ, ΑΓΓΕΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ, ΕΝΡΙΚΕ ΚΑΤΤΟΥ (56′ ΜΙΧΑΛΗΣ-ΘΥΡΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ), ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΚΑΚΟΥΛΛΗΣ, ΙΑΣΟΝΑΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, ΟΡΑΤΙΟΣ ΛΕΜΕΣΙΟΣ.