Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-Αλκή 1-0

ΟΜΟΝΟΙΑ-Αλκή 1-0

img_8162

Επιστρέφει στις νίκες η ΟΜΟΝΟΙΑ. Αγχωτική νίκη για την ομάδα μας που έφτιαξε πολλές ευκαιρίες, όμως είχε σε κακή μέρα αρκετούς ποδοσφαιριστές και δεν μπορούσε να φτάσει στο γκολ. Τη λύση έδωσε τελικά ο αρχηγός, Λεάντρο Αλμέιδα. Αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα σε λίγο…

Τέλος Αγώνα

90’+4′ Απομακρύνουν όπως όπως οι πράσινοι

90’+3′ Χάρης στη θέση του Ασίς

90’+3′ Στο έδαφος ο Ασίς. Έτοιμος να περάσει μέσα αλλαγή ο Χάρης

90’+2′ Εκτέλεση του Μπάρτζε, πάνω από τα δοκάρια του Λεβίτα

90’+1′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Αλκή.

90′ + 4 λεπτά καθυστερήσεις

89′ Σε θέση οφσάιντ ο Καφού. Ανακούφιση για τους πράσινους αφού η Αλκή δεν έφευγε από την περιοχή μας.

88′ Προσπαθεί η Αλκή που εκμεταλλεύεται λάθη των Αλαμπί και Σκάρα

87′ Ο Νούνο Ασίς διαμαρτύρεται στον Νικολαϊδη και ο ρεφ τον τιμωρεί με κίτρινη

87′ Ασίς και Εφραίμ κρατάνε μπάλα στην γωνιά

86′ Ροκανίζουν τον χρόνο οι πράσινοι. Κερδίζει φάουλ κοντά στο κόρνερ ο Φρέντι

85′ Η μπάλα στην κατοχή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ μετά από χέρι του Φυλακτού (κίτρινη)

84′ Χέρι από τον Σκέμπρι και η Αλκή βρίσκεται ξανά εκτός τετραγώνων.

– Για λίγο εκτός ο Ράσκο

83′ Σουτ ποδοσφαιριστή της Αλκής, η μπάλα στο πρόσωπο του Αλαμπί από το μέτρο! Στο έδαφος ο αφρικανός

82′ Σέντρα του Φρέντι, βγήκε έξω η μπάλα

80′ Σουτ του Εφραίμ αποκρούει σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης

78′ Επιτίθεται συνεχώς από αριστερά μας η Αλκή…Αναμενόμενο..

75′ Αποχωρεί και αποθεώνεται ο αρχηγός. Στη θέση του ο Σκέμπρι.

75′ Χρειάζεται άλλο ένα να μην ανησυχήσουμε.

– Ήταν ωραία κίνηση του Χριστοφή που έβγαλε πανέμορφη μπαλιά στον αρχηγό. Αυτός στόπαρε και σκόραρε!

71′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Και πάλι ο Λεάντρο δίνει τη λύση!

68′ Δίνει γελοίο κόρνερ η ΟΜΟΝΟΙΑ, ελπίζουμε να μην το πληρώσει.

– Αποθεώνεται ο Καϊάφας

66′ Ζητάει πέναλτι ο Εφραίμ, μάλλον τη μπάλα παίρνει ο αντίπαλος.

64′ Σίδνει αντί του Άσπας

63′ Μπήκε ωραία στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ,το σουτ του Σοάρες, κοντράρει

61′ Εφραίμ αντί του Άλβες

60′ Άρχισαν τα παράξενα σφυρίγματα από το Νικολαϊδη

59′ Ετοιμάζεται ο Εφραίμ

57′ Σουτ του Φρέντι, εύκολη απόκρουση

55′ Εξαιρετικό σουτ του Τζίμη, λίγο άουτ

– Η γιούχα σε κάποιους παίκτες σίγουρα δεν βοηθάει.

50′ 2-3 λάθη αβίαστα, εκνευρίζουν τη κερκίδα!

47′ Σουτ του Τζίμη που κοντράρει και πάει στην εξωτερική των δικτύων.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

– Αλλαγή διαιτητή! Νικολαϊδης αντί Δημητρίου!! Θλάση ή αδιαθεσία λένε ο Δημητρίου, αρχίζουν τα όμορφα;

Τέλος ημιχρόνου: Ξεφύγαμε από την κακή εμφάνιση και επιστρέψαμε στο “δεν βάζω γκολ με τίποτα”. Σε 3 λεπτά οι δυο φορ της ομάδας χάνουν τεράστιες ευκαιρίες, 8 κόρνερ περνάνε ανεκμετάλλευτα, αρκετά γυρίσματα χωρίς γκολ.

45′ Καφού το σουτ, αποκρούει ο Οχάντ

– Σπρώχθηκε ο Χριστοφή. Η παράβαση ήταν πάντως εκτός περιοχής, εκτός κι αν μιλάμε με όρους Λαβόρδε.

35′ Ζητάει πέναλτι ο Χριστοφή σε ανατροπή του από τον Άσπας.

33′ Καλό μακρινό σουτ του Σοάρες, αποκρούει σταθερά ο Γιωργαλλίδης.

-‘Οταν οι δυο σου φορ χάνουν σε 3 λεπτά αυτές τις ευκαιρίες…
31’ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ που έχει ανεβεί.

28′ Νέα τεράστια ευκαιρία αυτή τη φορά από τον Άλβες. Ο Ασσίς μπήκε υπέροχα στη περιοχή, την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Άλβες που από το πέναλτι σούταρε ψηλά άουτ.

26′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από το Φρέντι. Ο Χριστοφή έβγαλε καταπληκτική μπαλιά,ο Φρέντι στόπαρε και φάτσα με το Γιωργαλλίδη έστειλε τη μπάλα λίγο έξω.

21′ Εξαιρετικά κτυπήματα από το Σοάρες, σε ένα από αυτά, ο Άσπας παρολίγο να πετύχει αυτογκόλ

21′ Συνεχόμενα κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

18′ Σουτ του Τζίμη, ψηλά άουτ

17 ‘ Πανέμορφη κούρσα του Τζίμη, το γύρισμα του αποκρούεται από το Γιωργαλλίδη

16′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Σοάρες, ο Ντανιέλσον τη κεφαλιά, ο Γιωργαλλίδης αποκρούει εύκολα.

15′ Μακρινό σουτ του Φυλακτού, άουτ

13′ Καλή σέντρα του Φρέντι, ο Αλαμπί δεν μπορεί να πάρει το κεφάλι

7′ Ο Γιωργαλλίδης αποκρούει πρώτα με γροθιές και μετά μαζεύει τη μπάλα

7′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ από δεξιά

5′ Στο έδαφος ο Αλαμπί, μετά από εναέρια σύγκρουση

4’ Σουτ του Γιουβάλ, άουτ

1′ Έναρξη

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες, όπως και οι διαιτητές

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σκαραμοτσίνο, Αλαμπί, Ντάνιελσον, Σπούνγκιν, Σοάρες, Λεάντρο, Ασίς, Χριστοφή, Φρέντι, Α.Άλβες

(Λεόνι, Κυριάκου, Χαραλάμπους, Ζ.Άλβες, Εφραίμ, Σκέμπρι, Δημητρίου)

ΑΛΚΗ: Γιωργαλλίδης, Μπάρτζε, Σανταμαρία, Τσιρίλο, Άσπας, Μπακάλ, Φυλακτού, Καφού, Φούσκο, Κασέκε, Φερνάντες
(Στυλιανού, Κόντε, Γκλιγκόροφ, Σίντεϊ, Καπιλότο, Λίλλης, Οχένε)

Διαιτητής: Βασίλης Δημητρίου (Δ.Τούρος, Α.Χρίστου – 4ος Χ.Νικολαϊδης)

PreGame

Παιδιά από το κλιμάκιο Λεμεσού

Έξω από τη Δυτική, 10 λεπτά πριν από την έναρξη

Αντρέας Δημητρίου: “Η Αλκή είναι μια καλή ομάδα. Ωστόσο το αποτέλεσμα θα κριθεί από τη δική μας κακή απόδοση. Εάν παρουσιαστούμε με το καλό μας πρόσωπο θα κερδίσουμε. Έγινε δουλειά την περασμένη βδομάδα από πλευράς διοίκησης και περιμένουμε σήμερα να δούμε πως θα παρουσιαστούν οι ποδοσφαιριστές. Ο κόσμος είναι δύσκολο πλέον να έρθει μαζικά. Είναι αναμενόμενο. Κατανοούμε την πίκρα του. Μόνο η ομάδα θα τον φέρει ξανά πίσω. Πιστεύουμε στην ομάδα μας”

– 17:35 Συνεχίζουν την προθέρμανση τους οι δύο ομάδες

– Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Αντώνης Γιώργαλλίδης και ο λιγοστός κόσμος τον χειροκρότησε. Στο γήπεδο και οι δικοί μας τερματοφύλακες.

– Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού για την ΟΜΟΝΟΙΑ οι Αγκουιάρ, Αβραάμ, Μαργκάσα και Αντράντε

– Επέλεξε Φρέντι ο κος Σαβέφκσι για την μια θέση στα άκρα. Με Αντρέ Άλβες και Φρέντι στην ίδια ενδεκάδα, θα αλλάζει και η διάταξη των παικτών όταν το ζητάει ο Τόνι