Home TOP NEWS Η ΑΕΛ κέρδισε το Αποέλ – Νίκη με ανατροπή για τον Ερμή...

Η ΑΕΛ κέρδισε το Αποέλ – Νίκη με ανατροπή για τον Ερμή επί της ΑΕΖ

ael-apoel

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αρουαμπαρένα στο 86ο λεπτό, η ΑΕΛ κέρδισε 1-0 το Αποέλ στο Σαββατιάτικο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Με τη νίκη της η ομάδα της Λεμεσού ανέβηκε στους 24 βαθμούς, δύο λιγότερους από το σημερινό της αντίπαλο.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα στο Τσίρειο:

ermis-aez

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Ερμής επί της ΑΕΖ και ανέβηκε στους 19 βαθμούς, αφήνοντας στους 7 βαθμούς τη νεοφώτιστη ομάδα. Το σκορ άνοιξε πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, με την ΑΕΖ να παίρνει προβάδισμα με αυτογκόλ του Στυλιανού που έκανε άστοχη έξοδο. Οι “φτεροπόδαροι”  ισοφάρισαν στο 35′ με γκολάρα του Ίμπσον Ντε Μέλο. Από το σημείο του πέναλτι ήρθε το 2-1, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα, με τον Άλμπα να ευστοχεί και να δίνει τους τρεις βαθμούς στον Ερμή.