Home SPORTS NEWS Νίκησε με… 10 η Ζενίτ! (video)

Νίκησε με… 10 η Ζενίτ! (video)

Η Ζενίτ κατάφερε να περάσει από την έδρα της Βόλγα με σκορ 3-1 αν και αναγκάστηκε να αγωνιστεί από το 27ο λεπτό με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χούλκ. Και ήταν πραγματικά αμφιλεγόμενη η δεύτερη κίτρινη του Βραζιλιάνου, αφού δέχτηκε από λάθος του διαιτητή τη δεύτερη κίτρινη και όχι ο Σιρόκοφ.

Τι πραγματικά έγινε; Ο Χουλκ έστεινε τη μπάλα στο γρασίδι λαμβάνοντας την εντολή από τον διαιτητή ότι θα εκτελέσει μόλις σφυρίξει. Ενώ λοιπόν εκείνος τοποθετούσε το τοίχος στη σωστή απόσταση, ο Σιρόκοφ εκτελούσε με τον άρχοντα της αναμέτρησης να μην βλέπει ποιος το έκανε. Ενστικτωδώς έδωσε την δεύτερη κίτρινη στον Χούλκ και τον απέβαλλε.

Σε αυτή τη δεύτερη νίκη της ομάδας της Αγ. Πετρούπολης σε 4 αγωνιστικές, μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ντάνι που πέτυχε χατ τρικ.

Οι γηπεδούχοι απλά είχαν προς το παρόν ισοφαρίσει σε 1-1 στο 21ο λεπτό με τον Καριάκα.