Home SPORTS NEWS «Ίδρωσε» αλλά νίκησε τη Σεβίλλη ο Ρονάλντο

«Ίδρωσε» αλλά νίκησε τη Σεβίλλη ο Ρονάλντο

ronaldo

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα από το «Σάντσες Πιθχουάν» με τρία γκολ του Κριστιάνο Ρονάλτο, επικρατώντας 3-2 της Σεβίλλης στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής της Primera Division κι έτσι πλησίασε εκ νέου την Μπαρτσελόνα στο -2.

Η «βασίλισσα» άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό, ενώ ο Πορτογάλος πέτυχε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο αμέσως επόμενο λεπτό. Ο Μπάκα δεν αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και μείωσε σε 2-1.

Στο 68’ ο Ρονάλντο με κεφαλιά πέτυχε το χατ-τρικ, ξαναδίνοντας αέρα δύο τερμάτων στους Μερένχες με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 79ο λεπτό με τον Ιμπόρα, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-2.