Home SPORTS NEWS Δύο γκολ ο Μπαλοτέλι στην “4άρα” της Νις επί της Μονακό

Δύο γκολ ο Μπαλοτέλι στην “4άρα” της Νις επί της Μονακό

nice-balloteli

Ο “Σούπερ” Μάριο “ξαναχτύπησε” και η Νις κέρδισε ακόμη ένα ντέρμπι. Δύο γκολ πέτυχε ο Μάριο Μπαλοτέλι στη νίκη της Νις επί της Μονακό, φτάνοντας στα τέσσερα τέρματα σε δύο αγώνες με τη φανέλα της νέας του ομάδας. Ο Μπαΐς στο 17′ άνοιξε το σκορ για τη Νις, με το Μπαλοτέλι να σκοράρει με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Στο 68′ σημείωσε και δεύτερο γκολ ο Ιταλός, ενώ ο Πλεά είκοσι λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Να σημειωθεί πως στο 84′ ο Πλεά αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Στα άλλα παιχνίδι, “5άρα” στην Μονπελιέ έριξε η Λιόν, ενώ “διπλό” πέτυχε η Μπορντό. Νίκες για Ανζέρ και Γκινγκάπ επί των Καέν και Λοριάν αντίστοιχα, ισόπαλο χωρίς γκολ το ματς ανάμεσα σε Ναντ και Σεντ-Ετιέν. Λευκή ισοπαλία και στην αναμέτρηση της Μπαστιά με τη Νανσί. Στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική της Ligue 1, η Μαρσέιγ ηττήθηκε με 3-2 από την Ρεν και ενώ είχε το προβάδισμα μέχρι πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου.