Home DON'T MISS Χαμένες και οι δύο στο ντέρμπι του “Ολντ Τράφορντ”

Χαμένες και οι δύο στο ντέρμπι του “Ολντ Τράφορντ”

manutd-arsenal

Χαμένες και οι δύο στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ που έγινε στο “Ολντ Τράφορντ”. Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν οι δύο ομάδες, με τη φιλοξενούμενη να είναι ίσως πιο ευχαριστημένη αφού γλύτωσε λίγο πριν το τέλος την ήττα. Οι “κανονιέρηδες” είναι στους 25 βαθμούς πλέον, ενώ η ομάδα του Μουρίνιο έχει 19 βαθμούς.

Στο αγωνιστικό μέρος, δεν είχε πολλές φάσεις το παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο μέρος όπου μόνο από ένα με δύο καλά σουτ είδαμε. Στην επανάληψη ανέβηκε κάπως ο ρυθμός, όχι πολύ, τόσο όμως ώστε να δούμε γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Μάτα για τους “κόκκινους διαβόλους” στο 68ο λεπτό και η ισοφάριση ήρθε από κεφαλιά του Ζιρού στο 89′. Ο Γάλλος είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι και ήταν αυτός που έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του Βενγκέρ.

Δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

Манчестер Юнайтед – Арсенал 1:1. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 12 тур. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.