Home TOP NEWS Έπαιξαν Μαυρίας και Κολοβός στην ήττα της Ελλάδας από την Τουρκία

Έπαιξαν Μαυρίας και Κολοβός στην ήττα της Ελλάδας από την Τουρκία

Η Εθνική ομάδα της Ελλάδας γνώρισε την ήττα μέσα στην Τουρκία με 2-1 με τους δύο ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ Χάρης Μαυρία και Δημήτρη Κολοβό να παίρνουν αρκετό χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι.

Ο Μαυρίας επιλέχθηκε από τον Άγγελο Αναστασιάδη και έπαιξε από την αρχή, αντικαταστάθηκε στο 73ο λεπτό, ενώ ο Κολοβός πέρασε σαν αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Το αντιπροσωπευτικό  συγκρότημα της Ελλάδας αντιμετώπισε πολλά αμυντικά προβλήματα στα πρώτα λεπτά, ένα παιχνίδι που θύμισε σε μεγάλο βαθμό αυτό με τη Βοσνία.

Στο 11′ ο Ουντέρ βρέθηκε έξω από την περιοχή της Εθνικής, αφύλαχτος, και αφού “κεραυνοβόλησε” τον Πασχαλάκη έκανε το 1-0. Έξι λεπτά μετά, ο Σάμαρης υπέπεσε σε σοβαρό λάθος δίνοντας τη μπάλα στον Ουντέρ, ο οποίος πέρασε στον Καραμάν, που με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0. Εύκολα και απλά οι Τούρκοι βρήκαν δύο γκολ.

Στην τελευταία φάση του αγώνα, στο 93′, ο Κουρμπέλης επωφελήθηκε από το σουτ του Κολοβού και με κοντινό πλασέ μείωσε σε 2-1.