Home TOP NEWS Προηγήθηκε με 4-0 η Εθνική Νιγηρίας αλλά… στο τέλος πήρε ένα βαθμό!...

Προηγήθηκε με 4-0 η Εθνική Νιγηρίας αλλά… στο τέλος πήρε ένα βαθμό! Έμεινε στον πάγκο ο Σέχου

Η Εθνική Νιγηρίας στο ματς της τρίτης αγωνιστικής των προκριματικών του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής απέναντι στη Σιέρα Λεόνε, αν και προηγήθηκε με 4-0, στο τέλος ισοφαρίστηκε και υποχρεώθηκε να συμβιβαστεί μόνο με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Εθνική Νιγηρίας σκόραρε τέσσερις φορές πριν συμπληρωθεί καν το πρώτο μισάωρο, με τέρματα των Ιγουόμπι στο 4ο και 27ο λεπτό, με Όσιμεν στο 21ο λεπτό και Τσουκουέζε στο 29ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφερεαν να μειώσουν αρχικά το σκορ με τον Κουί στο 41ο λεπτό και στην συνέχεια βρήκαν τον τρόπο να πετύχουν άλλα τρία τέρματα στο τελευταίο 20λεπτο με τους Καμαρά στο 72ο και 86ο λεπτό και Μπουντού στο 80ο λεπτό και να κερδίσουν έναν ανέλπιστο βαθμό.

Να σημειώσουμε ότι ο ποδοσφαιριστής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Αμπτνουλαχί Σεχού που είναι στην αποστολή της Εθνικής Νιγηρίας δεν πήρε καθόλου χρόνο συμμετοχής αφού τελικά έμεινε στον πάγκο.

Η Σιέρα Λεόνε και η Εθνική Νιγηρίας θα τα ξαναπούν σε τέσσερις ημέρες για την τέταρτη αγωνιστική των προκριματικών.