Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Μεγάλη νίκη κόντρα στον «αιώνιο»

Μεγάλη νίκη κόντρα στον «αιώνιο»

Το τμήμα της Καλαθόσφαιρας πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη αφού επικράτησε με 64-61 του Αποέλ, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής. Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε στους επτά βαθμούς.

Αναλυτικά:

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ σε παιχνίδι για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας τον ΑΠΟΕΛ με 64-61 και ανέβηκε στους επτά βαθμούς.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα στο παρκέ για την νίκη από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να ανεβάζει στροφές στην τέταρτη περίοδο και να παίρνει προβάδισμα, καταφέρνοντας στο τέλος να πάρει τη νίκη με 64-61.

Κορυφαίοι για το «τριφύλλι» ήταν οι Τζάρβις Γκάρετ, Τζόρνταν Γκάρνετ και Νικ Γκρίφιν, που πέτυχαν από 17 πόντους αντίστοιχα. Επόμενο παιχνίδι για την ΟΜΟΝΟΙΑ την ερχόμενη Παρασκευή (16/11, 19:00) απέναντι στην Ένωση Νέων Παραλιμνίου εκτός έδρας.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 30-35, 48-52, 64-61.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Νικόλας Παπαδόπουλος):Σταυρινίδης, Γκάρετ 17 (1), Γκάρνετ 17 (4), Γκρίφιν 17 (4), Χάμιλτον 3, Νεοφύτου, Χαννούν, Τρετιακόβ 2, Ρόμπινσον 8.