Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Σαν τρένο χωρίς φρένα: ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ-ΑΜΕΚ 8-1

Σαν τρένο χωρίς φρένα: ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ-ΑΜΕΚ 8-1

Σαν τρένο χωρίς φρένα η φετινή ομάδα φούτσαλ του “τριφυλλιού”! Η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ κέρδισε με 8-1 την ΑΜΕΚ Καψάλου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος, φτάνοντας τους 13 βαθμούς.

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι “πράσινοι”, που πέραν των τριών γκολ στο πρώτο μέρος, έχασαν σωρεία ευκαιριών για περισσότερα. Στην επανάληψη και στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Πολυβίου δεν απείλησαν αρκετά, όμως όταν ήρθε το 4ο τέρμα και ακολούθως οι φιλοξενούμενοι επέλεξαν να παίξουν με flying GK το “τριφύλλι” έκανε… πάρτι.

Πιο κάτω η εξέλιξη του σκορ:

1′ Έναρξη αγώνα.

8′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0 με σκορερ τον Πρέα. Ο Βραζιλιάνος έκανε το σουτ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου.

11′ ΓΚΟΟΛ 2-0 με τον Κώτσιο, που διπλασίαζει τα τέρματα της ομάδας μας.

13′ ΓΚΟΛ 2-1 μειώνουν οι φιλοξενούμενοι.

16′ ΓΚΟΟΛ 3-1 με τον Μάνο, που βρίσκει δίχτυα για πέμπτο σερί ματς.

-Τέλος ημιχρόνου.

21′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

33′ ΓΚΟΟΛ 4-1 με τον Μάνο να σκοράρει και πάλι. Δεν απείλησε ιδιαίτερα η ΟΜΟΝΟΙΑ στην επανάληψη και μόλις έπαιξε με flying GK κατάφερε να βγάλει συνδυασμό που έφερε τέρμα.

35′ ΓΚΟΟΛ 5-1 με σκόρερ τον Κώτσιο, που βρήκε δεύτερο φορά δίχτυα απόψε. Οι αντίπαλοι έπαιξαν με flying GK και ο διεθνής παίκτης μας έκλεψε και σκόραρε.

36′ ΓΚΟΟΛ 6-1 με τον Σέζαρ αυτή τη φορά, που βρίσκει δίχτυα σε κενή εστία.

37′ ΓΚΟΟΛ 7-1 με τον Πρέα να χρίζεται σκόρερ για δεύτερη φορά και αυτός στο ματς.

39′ ΓΚΟΟΛ 8-1 με τον Μάνο να σκοράρει με δεκάμετρο πέναλτι. Κάνει χατ-τρικ και φτάνει τα 14 γκολ στη σεζόν.