Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Πρώτο βήμα για τους τελικούς – ΟΜΟΝΟΙΑ-Νέα Σαλαμίνα 3-0

Πρώτο βήμα για τους τελικούς – ΟΜΟΝΟΙΑ-Νέα Σαλαμίνα 3-0

Με τρομερό μπλοκ, αποτελεσματική επίθεση και παίκτες σε μεγάλη βραδιά, η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε προβάδισμα στις νίκες απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα με 2-1. Οι πράσινοι νίκησαν με 3-0 σετ και έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση στους τελικούς εκεί που θα πάει η ομάδα η οποία θα φθάσει πρώτη στις 4 νίκες.

Οι πράσινοι του Σάββα Σάββα, σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν δυσκολεύθηκαν και είχαν συνεχώς το προβάδισμα. Με 25-12 καθάρισαν το πρώτο σετ, ενώ με την ίδια ευκολία έπαιρναν και το δεύτερο καθώς είχαν προηγηθεί με 22-13 αλλά η Σαλαμίνα έκανε την τελευταία της προσπάθεια με το σετ να ολοκληρώνεται τελικά στο 25-17. Όλα είχαν πάρει το δρόμο τους και το προβάδισμα 20-11 έδειχνε πως ο αγώνα ολοκληρωνόταν και τελικά η ομάδα μας με 25-16 έκανε το 2-1 στις νίκες.