Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Πράσινο το Σούπερ Καπ – ΟΜΟΝΟΙΑ-Νέα Σαλαμίνα 3-0

Πράσινο το Σούπερ Καπ – ΟΜΟΝΟΙΑ-Νέα Σαλαμίνα 3-0

Πράσινο βάφτηκε το 24ο Σούπερ Καπ Ανδρών καθώς η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε στον αποψινό τελικό της Νέας Σαλαμίνας με 3-0 σετ (25-20, 25-23, 25-21).

Οι παίκτες του Σάββα Σάββα ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλο τους και πήραν επάξια το 3ο συνεχόμενο τους Σούπερ Καπ.

Στο πρώτο σετ η Σαλαμίνα κατάφερνε να είναι συνεχώς κοντά στην ΟΜΟΝΟΙΑ όμως οι πράσινοι ανέβασαν την απόδοση τους την κατάλληλη στιγμή και ενώ οι πόντοι ήταν στο 20-19. Το ανέβασμα έδωσε το πρώτο σετ στην ομάδα μας με 25-20.

Στο δεύτερο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε λίγο νωρίτερα να ελέγξει το ματς με το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ να την βρίσκει μπροστά με 16-13. Η Σαλαμίνα πίεση και έγινε το 23-23 όμως οι παίκτες της ομάδας μας με σωστό μπλοκ πήραν το σετ με 25-23.

Στο τελευταίο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 5-1! Στο υπόλοιπο του σετ οι τριφυλλοφόροι προσπαθούν να χτίσουν διαφορά όμως η Σαλαμίνα είχε απαντήσεις όταν η ομάδα μας πλησίαζε στην νίκη. Το σκορ πήγε στο 21-21 όμως οι Ροντρίκο και Αλεξίου οδήγησαν την ομάδα μας στην κατάκτηση του τίτλου με το τελευταίο σετ να το παίρνουμε με 25-21.