ΑΕΠ-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-2 (vids)

Ζωντανά η εκτός έδρας προσπάθεια της ομάδας μας με την Αθλητική Ένωση Πάφου.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

Νίκη και επιστροφή στην 4η θέση για την ομάδα μας

90’+3′ Στην αντεπίθεση η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Άλβες, βγάζει τον Εφραίμ φάτσα με το γκολ, σουτάρει, η μπάλα πάρει κόρνερ

90’+2′ Δεν εκτελούν οι πράσινοι το φάουλ και παίζουν την μπαλα στην γωνία για ροκάνισμα χρόνου

90’+1′ Ύπουλο χτύπημα του Γαρπόζη στον Νούνο, αφότου η μπάλα έφυγε

90′ +3′ επιπρόσθετος χρόνος

89′ Ο Μορέιρα λέει όχι σε σουτ αντιπάλου. Στην φάση υπήρχε και οφσάιντ

87′ Έριξαν τους ρυθμούς στην ΟΜΟΝΟΙΑ και αυτό κρατάει την ΑΕΠ στο ματς

85′ Ζήτησαν κόρνερ οι της Πάφου σε μία φάση που μπήκαν απειλητικά στην περιοχή. Ο διαιτητές έδειξε άουτ για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

82′ Μπάσιμο του Σκάρα, γύρισε στο πέναλτι, αλλά έκοψαν οι αμυντικοί, πριν από τους ποδοσφαιριστές μας που περίμεναν για σουτ

80′ Φάουλ για ΑΕΠ εκτός περιοχής, στην εκτέλεση, υποδεικνύεται οφσάιντ ο Ταλ

79′ Κόρνερ κερδίζει ο Εφραίμ. Ανεκμετάλλευτο

*Στη Λευκωσία, Αποέλ-ΑΕΛ 2-0

76′ Ο Χριστοφή της Πάφου στην αγώνα, στη θέση του Φυλακτού

74′ Ο Εφραίμ στη θέση του Σκέμπρι. Επιθετικό φάουλ του Ζοάο Πάολο

74′ Νέο κόρνερ για το τριφύλλι

71′ Κίτρινη στον Μαρσελίνιο που κάνει φάουλ στον Μπρούνο στο χώρο του κέντρου

68′ Βολίδα του Τζίμη και με διπλή προσπάθεια απομακρύνει ο Πρίφτης

67′ Φάουλ εκτός περιοχής κερδίζει ο Ά.Άλβες

*Θα έπρεπε να είχαν τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι. Χαλάρωσαν και το πλήρωσαν.

65′ Γκολ για Πάφο με τον Γαρπόζη που ευστοχεί

64′ Πέναλτι για Πάφο. Ο Σκάρα ανέτρεψε αντίπαλο και δέχεται την κίτρινη κάρτα (6). Από αδράνεια οι Παφίτες πάτησαν την περιοχή μας.

63′ Παράλληλο γύρισμα και ο Ταλ διώχνει σε κόρνερ

62′ Αλλαγή για ΑΕΠ. Ο Ν.Ιωάννου στη θέση του Φιλίππου

61′ Αντεπίθεση με Άλβες και Τζίμη, ο διεθνής κύπριος έστρωσε στον Ασσίς στην περιοχή, αλλά τον πρόλαβε αμυντικός

60′ Νέο σουτ του Μπρούνο, κόρνερ. Στην εκτέλεση μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

59′ Σουτ του Μπρούνο, αδύνατο

58′ Σε κόρνερ μία από τις πολλές προσπάθειες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για το 3ο γκολ

57′ Όμορφες εναλλαγές της μπάλας από τους πράσινους, προλαβαίνει ο Πρίφτης

*Στο 51′ το Αποέλ ανοίγει το σκορ στη Λευκωσία

54′ Εκπληκτική κάθετη του Ασσίς στον Τζίμη πλασάρει αυτός, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Πρίφτη στο τετ α τετ

53′ Σουτ του Μπρούνο, πάνω από τα δοκάρια

52′ Αλλαγή για Πάφο, ο Βαρναβίδης στη θέση του Ευθυμίου

50′ Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο από αριστερά, στην αγκαλιά του Πρίφτη

50′ Κίτρινη κάρτα στο Σάββα

49′ Κρατάνε μπάλα εκτός περιοχής οι πράσινοι και ψάχνουν το 3ο γκολ

48′ Ανάποδο του Μπασόφ, ψηλά η μπάλα

47′ Κόρνερ για την ΑΕΠ

46′ Ξεκινάει το 2ο ημίχρονο

Ανόρθωση – ΑΕΚ 1-1

45′ +1 Τέλος Α Ημιχρόνου

Με τα γκολ των Σκέμπρι και Χριστοφή, η ομάδα μας προηγείται στο ημίχρονο της ΑΕΠ με 0-2.

45′ +1′ έξτρα χρόνο

43′ Διπλή ευκαιρία για την ομάδα μας, σουτ του Σπούνγκιν, κοντράρει, μετά σέντρα του Σκέμπρι, το κεφάλι του Άλβες πάει έξω. Ο βοηθός λανθασμένα σήκωσε τη σημαία

42′ Απείλησε δύο φορές σε διάστημα μερικών δευτερολέπτων η Πάφος, και η άμυνα απομάκρυνε σωστά. Στη συνέχεια η φάση σταμάτησε από τον βοηθό

9′ Γιουβάλ στη θέση του Χάρη

39′ Ο Μαρσελίνιο πάτησε τον Νούνο και υπάρχει διακοπή

37′ Σουτ του Άλβες, δεν περνάει η μπάλα

36′ Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χάρης και θα τον αντικαταστήσει ο Σπούνγκιν

35′ Συνεχίζει με 10 η ΟΜΟΝΟΙΑ

34′ Ομορφη κίνηση του Τζίμη, που πατά περιοχή και κάνει το σουτ, αλλά βρήκε σώματα

33′ Καλή κίνηση του Άλβες στην περιοχή, το σουτ του κόντραρε σε αντίπαλο.

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Χάρης που νιώθει ενοχλήσεις

31′ Σουτ του Φυλακτού, απομακρύνει ο Χάρης

30′ Συρτό σουτ του Άλβες, έξω

28′ Οφσάιντ ο Μπασόφ που ήταν πιο μπροστά

25′ Καλή εκτέλεση από τον Μαργκάσα, πάει λίγο έξω η μπάλα

24′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την ομάδα μας κερδίζει ο Άλβες

23′ Κίτρινη στον Φυλακτού που ρίχνει τον Μαργκάσα

22′ Έξυπνη μπαλιά του Μαργκάσα στον Σκέμπρι που φεύγει μόνος, λανθασμένα υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ

19′ Κομπίνα από τους πράσινους, σουτ του Σοάρες και κόρνερ. Μαζεύει ο Πρίφτης

18′ Επικινδύνου φάουλ του Ταλ πάνω στα πόδια του Τζίμη. Εκτός περιοχής στημένο για την ΟΜΟΝΟΙΑ

16′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Πάφο. Κεφαλιά από τον Άλβες, σε κόρνερ. Στην εκτέλεση, η μπάλα κατέληξε άουτ

Σας θυμίζουμε την εκστρατεία που τρέχει: Paypal Account για την ΟΜΟΝΟΙΑ

15′ Φαρμακερό σουτ του Ασσίς, λίγο πάνω από τη δοκό

14′ Εκτελείται το φάουλ, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Μορέιρα

13′ Κίτρινη στον Αντράντε για φάουλ σε αντίπαλο που έβγαινε μόνος. Πιθανόν όμως να υπήρχε νωρίτερα οφσάιντ.

12′ Σε θέση οφσάιντ ο Ασσίς που βγήκε σε τετ α τετ

11′ Συνεχίζει με τον ίδιο ρυθμό η ομάδα μας

10′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΑΡΑ! ΤΖΙΜΗΣ! Εξαιρετικό γκολ του Χριστοφή με δυνατό σουτ εντός περιοχής που εκμεταλλεύεται την 2η ασίστ του Νούνο Ασσίς.

6′ Μπλοκάρει ο Μορέιρα σε εκτέλεση στημένου

4′ Απομακρύνει ο Αντράντε σουτ. Στην συνέχεια δεύτερο σουτ πάει άουτ

4′ Σουτ του Άλβες, μαζεύει ο Πρίφτης

3′ Ότι καλύτερο για την ομάδα μας

2′ ΓΚΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ΣΚΕΜΠΡΙ 0-1. Στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια η ΟΜΟΝΟΙΑ ανοίγει το σκορ. Καλός συνδυασμός Χριστοφή, Άλβες Ασσίς και ο Σκέμπρι εύκολα πλασάρει μετά την ασίστ του Νούνο

1′ Έναρξη αγώνα

ΑΕΠ: Πρίφτης, Σάββα, Ταλ, Ιωάννου, Γαρπόζης, Σιέλης, Φυλακτού, Μαρσελίνιο, Ευθυμίου, Φιλίππου, Μπασόφ
[Δανιήλ, Δημοσθένους, Βοσκαρίδης, Χριστοφή, Βαρναβίδης, Ιωάννου]

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Κυριάκου, Ντανιέλσον, Αντράντε, Σκάρα, Σοάρες, Μαργκάσα, Ασσίς, Χριστοφή, Σκέμπρι και Α.Άλβες
[Λεβίτα, Σπούνγκιν, Αλαμπί, Αγκουιάρ, Ζ.Άλβες, Φρέντι, Εφραίμ]

Διαιτητής: Δ.Μασιάς (Νικήτα-Γεωργίου / 4ος Σωτηρίου)

Pregame

15:59 Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες και οι διαιτητές

Περισσότεροι από 1200 οι φίλοι της ομάδας μας στην Ανατολική εξέδρα

Διαβάστε: Τεράστια πρόκληση από αστυνομία

Α.Δημητρίου: “Βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Δεν μας νοιάζει η βαθμολογική θέση της ΑΕΠ. Είδαμε ομάδες να την πατάνε και μεις δεν θέλουμε βιώσουμε τέτοιο σκηνικό. Ήρθαμε εδώ σοβαροί, να παίξουμε το δικό μας παιχνίδι και να πάρουμε τη νίκη. Έχουμε κάνει μεγάλη προσπάθεια, θέλουμε 3 νίκες και θα δούμε εάν αυτό είναι ικανό να μας βάλει στην 4αδα”.

Για τα διαρκείας και την προσπάθεια σωτηρίας της ομάδας μας
Η συνεισφορά του κόσμου μας έχει ξαφνιάσει. Ο τρόπος και η ένταση του κόσμου κυρίως. Ο κόσμος δίνει από το υστέρημα του, για να βοηθήσει. 5 λεπτά να ρθει κάποιος στα γραφεία, θα δει τι συμβαίνει. Είναι δύσκολο να το περιγράψουμε με λέξεις. Θυμίζει προσπάθεια που κάνει κάποιος για συγγενικό του πρόσωπο που κινδυνεύει να φύγει από τη ζωή. Πρέπει να έχουμε ανάλογη συνέχεια για να πετύχουμε το θαύμα.

15:25 Στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα μας για προθέρμανση

Εκπλήξεις από τον Τόνι Σαβέφσκι. Μαργκάσα επέλεξε για την τριάδα του κέντρου, επιστρέφει ο Ντανιέλσον ενώ μένει εκτός ξανά ο Γιώργος Εφραίμ και διατηρείται ο Σκέμπρι στο φτερό. Στην εντεκάδα παραμένει επίσης ο Χάρης Κυριάκου που φαίνεται πως κέρδισε την εμπιστοσύνη του προπονητή του. Στον κορυφή ο Άλβες, αντί του Φρέντι που είχε αγωνιστεί στο κύπελο.