Home TOP NEWS Μία ενδεκάδα για κάθε ημίχρονο

Μία ενδεκάδα για κάθε ημίχρονο

omonoia-montana-b (3)

Χρόνο σε 22 ποδοσφαιριστές έδωσε σήμερα στο φιλικό κόντρα στη Μοντάνα ο Κώστας Καϊάφας. Αρχικά ο κόουτς επέλεξε μία ενδεκάδα που μάλλον θα είχε στο μυαλό του για το πρώτο Ευρωπαϊκό της ομάδας μας όμως στην επανάληψη παρουσίασε μία άλλη σύνθεση.

Ο Δημήτρης Μουλαζίμης ήταν ο παίκτης που αγωνίστηκε περισσότερη ώρα αφού αντικατέστησε στο 30′ τον Ούτσα Λομπιανίτζε που τραυματίστηκε.

Στο πρώτο ημίχρονο το τριφύλλι ξεκίνησε με τους: Παναγή, Λομπιανίτζε (30′ Μουλαζίμης), Ρούνιε, Μεντί, Οικονομίδη, Γκουλόν, Ράμος, Φοφανά, Ασίς, Σκέμπρι, Σέρινταν.

Στο δεύτερο ημίχρονο με τους: Γιωργαλλίδης, Δημητρίου, Παναγιώτου, Μουλαζίμης, Κονομής, Σαμμούτης, Κατελάρης, Κιρμ, Εζέ, Γκράβενμπεργκ, Ρουσιάς

Στα του ματς, ο Αντρέ Σκέμπρι άνοιξε το σκορ στο 7′ με πέναλτι και ισοφάρισε η Μοντάνα στο επόμενο λεπτό σε 1-1. Η αντίπαλη ομάδα στο 77′ έκανε με σουτ το 2-1 με τον Τζακ Σαμμούτη να ισοφαρίζει στο 81′ με δυνατό σουτ.