Home ΚΥΠΡΟΣ Νίκες για Άρη, Καρμιώτισσα και Δόξα

Νίκες για Άρη, Καρμιώτισσα και Δόξα

Άλλα τρία παιχνίδια είχαμε σήμερα Σάββατο για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος cyta.

Η Δόξα νίκησε με 4-0 την ΑΕΖ και ανέβηκε στους 20 βαθμούς, στους 27 η Καρμιώτισσα μετά την επικράτηση της με 3-1 επί της Νέας Σαλαμίνας.

Φοφανά (6′), Τιάγκο Γκόμες (27΄), Μπραούλιο (70′) και Κορομινάς (90′) πέτυχαν τα τέρματα της Δόξας η οποία έχασε και πέναλτι με τον Μπραούλιο και ενώ το σκορ ήταν 0-2.

Στον αγώνα της Νέας Σαλαμίνας με την Καρμιώτισσα, ο Μακρίεφ με πέναλτι έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 25ο λεπτό. Μπάρμπαρο (52′), Δημητρίου (60′) και Πάσεκ (90′) πέτυχαν τα τέρματα της ανατροπής για την Καρμιώτισσα στο δεύτερο ημίχρονο.

Σημαντικοί τρεις βαθμοί και για τον Άρη που νίκησε στο Τσίρειο τον Εθνικό Άχνας με 3-1. Χαρακτηριστικό του αγώνα το γεγονός ότι και τα τέσσερα τέρματα σημειώθηκαν με πέναλτι.

Ο Ροτζέριο Μάρτινς ευστόχησε τρεις φορές για τον Άρη (14′, 32′, 85′) ενώ ο Πιντσέλι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 στο 18′. Από τους 24 βαθμούς και τη 12η θέση αρχίζει την προσπάθεια του στη Β’ φάση ο Άρης, από την 9η και τους 30 βαθμούς ο Εθνικός.