Home TOP NEWS Βασικοί στην ήττα της Εθνικής οι Χριστοφή και Μαργκάσα

Βασικοί στην ήττα της Εθνικής οι Χριστοφή και Μαργκάσα

Βασικοί στη φιλική ήττα της Εθνικής Κύπρου με 1-0 από την αντίστοιχη της Γεωργίας ήταν οι Ρενάτο Μαργκάσα και Δημήτρης Χριστοφή. Ο πρώτος αντικαταστάθηκε στο 73ο λεπτό, ενώ ο δεύτερος πέρασε εκτός αγώνα οκτώ λεπτά αργότερα. Στον πάγκο έμεινε ο Φάνος Κατελάρης, αφού αντιμετωπίζει μικροενοχλήσεις και κρίθηκε καλύτερο να μην πάρει χρόνο συμμετοχής. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής της ομάδας μας έκανε ατομικό πρόγραμμα πριν την έναρξη του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 24ο λεπτό. Η μεγαλύτερη ευκαιρία για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας μας σημειώθηκε στο 66ο λεπτό, όταν ο Τζίμης σέντραρε και ο Μαργκάσα έκανε σουτ στη κίνηση από κοντινή απόσταση, όμως ο αντίπαλος τερμαγοφύλακας κατάφερε να αποκρούσει. Δείτε τη φάση: