Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Ήττα στο μπάσκετ από την ΑΕΚ

Ήττα στο μπάσκετ από την ΑΕΚ

Την έννατη της ήττα σε 19 αγώνες κατέγραψε απόψε η καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ. Έχασε απόψε στο κλειστό του Αγίου Δομετίου από την ΑΕΚ με 64-74.

Η ομάδα μπήκε καλά στο παιχνίδι και πήρε στο πρώτο δεκάλεπτο προβάδισμα 9 πόντων. Το δευτερο δεκάλεπτο ανήκε στους φιλοξενούμενους που ολοκλήρωσαν το ημίχρονο προηγούμενοι με ένα πόντο διαφορά.

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι κιτρινοπράσινοι και στο τρίτο δεκάλεπτο και αφού περιόρισαν στην επίθεση την ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία σκόραρε μόλις 8 πόντους, πήραν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο.

Πήρε το τελευταίο δεκάλεπτο η ΟΜΟΝΟΙΑ η οποία προσπάθησε να επιστρέψει όμως έφυγε ηττημένη από το παρκέ.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 36-37, 44-58, 64-74

Κορυφαιοι για την ΟΜΟΝΟΙΑ οι Σμιθ με 15 πόντους και 10 Ριμπάουντ, Φλουντ με 14 πόντους και 12 Ασίστ και Κριλ με 15 πόντους και 8 ριμπάουντ.