Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Νέο ενενηντάλεπτο για Σκέμπρι

Νέο ενενηντάλεπτο για Σκέμπρι

Με αρκετά λεπτά στα πόδια του θα επιστρέψει στην Κύπρο ο Αντρέ Σκέμπρι, κάτι που ίσως τον κρατήσει εκτός αρχικού σχήματος με την Ένωση. Ο Μαλτέζος επιθετικός, μετά το 90λεπτο με αντίπαλο την Δανία την Παρασκευή, απόψε αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και κόντρα στην Βουλγαρία.

Η Μάλτα έχασε με 2-1 από τους Βούλγαρους, με τον επιθετικό της ΟΜΟΝΟΙΑΣ να χάνει σπουδαία ευκαιρία με την έναρξη του αγώνα, όταν αστόχησε από κοντά. Στο 52′ o Σκέμπρι είχε άλλη μία χαμένη ευκαιρία όταν σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Μιχάιλοβ.

Αύριο ο παίκτης αναμένεται να ταξιδέψει στο νησί μας και να ξεκουραστεί, και θα έχει Πέμπτη και Παρασκευή για να μπει στο πρόγραμμα των προπονήσεων ενόψει του αγώνα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.