Home TOP NEWS Όλα τα ζευγάρια του Α’ προκριματικού

Όλα τα ζευγάρια του Α’ προκριματικού

SHARE

Στις 13:00 πραγματοποιήθηκε στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση για τον Α’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έμαθε ήδη τον πρώτο της αντίπαλο για το φετινό Ευρωπαϊκό της ταξίδι η οποίος θα είναι η Αραράτ Αρμενίας.

Παρακολουθήστε την διαδικασία της κλήρωσης

  • Τα ζευγάρια του Α’ προκριματικού

Ferencváros (HUN) vs Djurgården (SWE)
Celtic (SCO) vs KR Reykjavík (ISL)
Legia Warszawa (POL) vs Drita (KOS)/Linfield (NIR)
Sheriff (MDA) vs Fola Esch (LUX)
Connah’s Quay (WAL) vs Sarajevo (BIH)
Crvena zvezda (SRB) vs Europa (GIB)
Budućnost Podgorica (MNE) vs Ludogorets (BUL)
Ararat-Armenia (ARM) vs Omonia (CYP)
Floriana (MLT) vs CFR Cluj (ROU)
Maccabi Tel-Aviv (ISR) vs Riga (LVA)
Qarabağ (AZE) vs Sileks (MKD)
Dinamo Tbilisi (GEO) vs Tirana (ALB)
Dynamo Brest (BLR) vs Astana (KAZ)
Molde (NOR) vs KuPS (FIN)
Flora Tallinn (EST) vs Sūduva (LTU)
Celje (SVN) vs Dundalk (IRL)
KÍ (FRO) vs Slovan Bratislava (SVK)

  • Με την Αραράτ Αρμενίας κληρώθηκε να αγωνιστεί η ΟΜΟΝΟΙΑ

  • Τωρα η κλήρωση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

13:08 Αυτή την στιγμή βρισκόμαστε στο τρίτο ποτ θα ακολουθήσει ακόμη ένα και μετά θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

13:03 Ξεκίνησε η κλήρωση

  • Σε περίπτωση πρόκρισης ή αποκλεισμού τι γίνεται

Οι ομάδες που θα προκριθούν, θα συνεχίσουν στο δεύτερο προκριματικό γύρο της διοργανωσης και αυτές που θα αποκλειστούν, θα συνεχίσουν στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League.

Η κλήρωση του δεύτερου προκριματικού γύρου του Champions League θα γίνει τη Δευτέρα 10 Αυγούστου

  • O τρόπος διεξαγωγής των αγώνων και οι ημερομηνίες:

Οι αγώνες είναι μονοί και θα γίνουν στις 18 ή 19 Αυγούστου. Η έδρα διεξαγωγής του αγώνα θα προκύψει μέσα από τη σημερινή κλήρωση.

Σύμφωνα με τους κανονισμούς της UEFA, σε περίπτωση ισοπαλίας στο μονό αγώνα, ακολουθούν ημίωρη παράταση και πέναλτι.

  • H προκλήρωση όπως προέκυψε από χθες βράδυ:

Group 3
Seeded
Ludogorets (BUL)
CFR Cluj (ROU)
Omonia (CYP)

Unseeded
Budućnost Podgorica (MNE)
Ararat-Armenia (ARM)
Floriana (MLT)