Home TOP NEWS Νίκες για ΑΕΛ και ΑΕΚ απέναντι σε Δόξα και Ερμή!

Νίκες για ΑΕΛ και ΑΕΚ απέναντι σε Δόξα και Ερμή!

Με δύο παιχνίδια που έγιναν σε Τσίρειο και “ΑΕΚ Αρένα” άνοιξε σήμερα η αυλαία της 21ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος CYTA.

ΑΕΛ – Δόξα 3-1

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας το οποίο έγινε στο Τσίρειο Στάδιο η ΑΕΛ επικράτησε με 3-1 της Δόξας Κατωκοπιάς με 3-1 έπειτα από ανατροπή. Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Δόξας με εύστοχο πέναλτι του Σαντίκ. Η ΑΕΛ κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με δύο γκολ από τον Μαεέ και ο Τόρες στο 66ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ – Ερμής 3-1

Στο άλλο ματς που έγινε στο “ΑΕΚ Αρένα” η ΑΕΚ επικράτησε επίσης με 3-1 του Ερμή, αποτέλεσμα το οποίο κι αυτό προήλθε μετά από ανατροπή. Στο 20ο λεπτό ο Βαλπόρτ έβαλε μπροστά τους “φτεροπόδαρους” και ο Τρισκόφσκι με τρία δικά του τέρματα έφερε το παιχνίδι “τούμπα” πριν το ημίχρονο, αποτέλεσμα το οποίο έμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα.