Home Uncategorized Απίστευτη γκολάρα του Μανιάτη από τα 60 μέτρα στη νίκη της Ελλάδας...

Απίστευτη γκολάρα του Μανιάτη από τα 60 μέτρα στη νίκη της Ελλάδας με 2-1 επί της Αυστραλίας

maniatis

Απίστευτο γκολ πέτυχε ο Γιάννης Μανιάτης στο φιλικό της Εθνικής Ελλάδας κόντρα στην Αυστραλίας. Ο διεθνής αμυντικός είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός εστίας και δοκίμασε σουτ πίσω από το κέντρο, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Από τα 60 μέτρα περίπου επιχείρησε το σουτ ο Μανιάτης, πετυχαίνοντας έτσι ένα από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο, γκολ της καριέρας του.

Στα του αγώνα, η Ελλάδα πήρε τη… ρεβάν από την ήττα του Σαββάτου με 1-0, κερδίζοντας στο δεύτερο φιλικό με 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Μάνταλος στο 8ο λεπτό, ενώ στο 21′ ο Μανιάτης πέτυχε με την γκολάρα που σας περιγράψαμε το 2-0. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό ο Sainsbury μείωσε σε 2-1, που ήταν το τελικό σκορ.